Začali jsme novou sezonu

15.09.2014 15:06

V pátek 5. září se loutkáři sešli, aby po odstoupení dosavadního principála vybrali jeho nástupce. Nejprve zvolili tříčlenné vedení ve složení Věra Kloučková, Jaromír Sladký a Jan Suchánek. Posledně jmenovaného poté zvolili novým vedoucím loutkového divadla a souboru. V pondělí 8. září došlo na městském úřadě

za účasti smiřického starosty ing. Luboše Tuzara a Věry Kloučkové  k oficiálnímu předání divadla do péče nově zvolenému principálovi Janu Suchánkovi.

 

Jan Suchánek pochází z loutkářské rodiny, do divadla začal chodit se svými rodiči Janem a Jaroslavou už v dětství roku 1981. Postupně se zapojoval do pomocných prací při představení a brzy začal vodit loutky. Vypracoval se ve výborného vodiče nejen Kašpárka, ale i ostatních marionetových i maňáskových loutek. Průběžně se podílí na všech technických pracích při přípravě představení a také na údržbářských a zvelebovacích činnostech v divadle. Do loutkového divadla chodí hrát (vodí loutky) také jeho syn.

 

V pátek 12. září jsme začali zkoušet první letošní hru. Bude jí pohádka Ludmily Tesařové  Vodníkova Hanička plánovaná na neděli 5. října.  Dalšími hrami budou dvojpohádka O živé vodě a Pyšná basa, Perníková chaloupka a O Pejskovi a Kočičce. Nově hodláme nacvičit klasickou pohádku Zdeňka Skořepy Popelka. Repertoár se ještě může změnit.

 

V sobotu 13. září se zástupce souboru Jaromír Sladký zúčastnil výroční konference SAL (Skupina amatérských loutkářů) v Praze.