Setkání smiřických loutkářů a jejich přátel

01.02.2016 14:22

Po sobotní večerní premiéře Zlatovlásky se v prostorách divadla setkali členové nynějšího smiřického souboru se svými předchůdci i se současnými přáteli. Měli k tomu možnost při pohoštění, které pro toto výročí objednal zřizovatel souboru městský úřad u místní potravinářské školy, jež kromě slaných i sladkých specialit a nápojů obstarala i obsluhu hostů.

Setkání vlastně začalo už před vlastním představením. Po fanfárách, které obstarali na pozouny žáci ZUŠ Jaroměř Jan Kočí (člen našeho souboru) a Marek Khol, následoval krátký proslov principála Jana Suchánka a Věry Kloučkové, kteří připomněli některá fakta z historie souboru. Po představení přišel za přízeň publika poděkovat celý soubor a režisér představil jednotlivé aktéry. Poté následovaly ještě jedny fanfáry a po nich už zmíněný raut.

Do loutkového divadla se po létech přišlo podívat několik jeho členů, kteří v něm působili před desítkami let. Mezi nimi byla mj.  MUDr Věra Dlabalová ( roz. Lášková), její bratr Josef Lášek (zpíval Pasáčka ve Zlatovlásce roku 1954), Hana Suchánková (roz. Novotná), Emil Faltýnek z Předměřic, Petr Ducháček, Milena Seidlová (roz. Burešová) ,  Jiří Svatoň, Václav Šust či otec a syn Frymlové z Jaroměře. Pozdravit naše jubileum přijeli  loutkáři z jaroměřského souboru Maminy (před dvěma týdny u nás vystupovali) a z Úpice (ti u nás vystoupí za dva týdny). Na výstavku se přišli podívat také manželé Netukovi z Hradce (otec učitel Jan Netuka v počátcích loutkovému divadlu pomáhal výtvarně ).

Ke Zlatovlásce i k oslavě výročí se budeme moci vracet i v budoucnu, jsou totiž zachyceny na desítkách fotografií  Vladimíra Sladkého a také na videu, které natáčel pan Jiří Horák z Hradce Králové.