Představení Kašpárek a ježibaba

19.01.2014 18:44

V téměř jarním počasí přišla do loutkového divadla rekordní návštěva 137 platících diváků. Představení plné komediálních zápletek, písniček a loutkových kouzel mělo velký ohlas a vysloužilo si od řady dospělých návštěvníků slova chvály a uznání. Děti přes velký počet byly klidné, dobře reagovaly, zřejmě se bavily a při zpěvu čarodějnice se k ní přidávaly, protože se před představením její písničku s chutí naučily. Již teď uvažujeme o repríze pro děti a o zvláštním představení pro dospělé ( účastníci podobného představení na jaře 2012 se ptají po jeho pokračování ) pravděpodobně v dubnu.

Na inscenaci se podíleli: režie Jaromír Sladký, dram. úprava Jiří Zahálka, scéna Slávek Pelant, klavír Markéta Kočí, světla Milan Motyčka st., zvuk Květoslav Menger. Dále hráli Miluše Černá, Stanislava Klimešová, Věra a Zdeněk Kloučkovi, Milan Motyčka ml., Jiří Řízek, Jan Suchánek, Iva Trnečková, Libuše Zemková, Tomáš Zemek ( vedoucí souboru  ) a dětští členové Honzík Kočí, Filip Menger, Denisa Motyčková, Honzík Suchánek.

Perličky:  Odpověď některých šprýmařů  ANO na otázku ježibaby, jestli se dětem líbí, když lidem škodí.   Předčasná odpověď dětí VEJCE na hádanku ježibaby Kašpárkovi CO TO JE? VYHODÍ SE TO... - a víc už nestačila říct.