Perníková chaloupka s Mikulášem

07.12.2014 22:20

V neděli 7. prosince byla na programu začátkem prosince už tradiční pohádka O perníkové chaloupce (Ludmila Tesařová, úprava Jiří Zahálka).

Představení, v němž se výrazněji prosadili mladí vodiči hlavních dětských postav (Jan Suchánek ml. a Denisa Motyčková), mělo plynulý průběh a se zájmem a v klidu ho sledovalo přes stovku diváků, kteří byli obdarováni zdobenými perníčky z perníkové chaloupky (vyrobila je Věra Kloučková).

 

Po představení mezi děti přišel Mikuláš s andělem Růženkou a čerty Deniskou a Nikolkou a vyslechl od dětí řadu různých říkanek a písniček. Poté si všichni  společně přeříkali oblíbenou říkanku Mikuláš ztratil plášť a zazpívali koledu Nesem vám noviny.

 

 

Na cestu domů dětští diváci dostali od mikulášské suity balíčky se sladkostmi.Na jejich koupi přispěl Městský úřad Smiřice. Na přípravě a provedení mikulášského odpoledne se podíleli: Miluše Černá, Stanislava Klimešová, Zdeněk a Věra Kloučkovi, Květoslav Menger, Milani Motyčkové, Jiří Řízek, Klára Skalová, Jaromír Sladký (režie), Jan Suchánek , Jiří Zahálka a dětští členové Růžena Holečková, Denisa a Nikola Motyčkovy a Honzík Suchánek.