Pejsek a Kočička pekli dort i v Novém Městě nad Metují

29.03.2015 22:53

 

          
               
                 V neděli 29. března v 15 hodin jsme uvedli v Novém Městě nad Metují v rámci tamní přehlídky maňáskovou úpravu  Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka. Náš soubor má tuto taškařici na repertoáru už od roku 1959. Za tu dobu vytvořila počtem repríz i diváků souborový rekord. Hráli jsme ji na všelijakých přehlídkách (místních i celostátních), na mnoha zájezdech do různých míst, škol, letních táborů  či na společenské a zábavné akce (naposledy loni v červnu na dětském dnu v Ratibořicích). Dva obrazy z ní tvořily také součást našeho programu při zájezdu do Itálie na počátku roku 1962, tam jsme je prezentovali v Modenně v divadelní budově srovnatelné s naším pražským Národním, ale svou kapacitou ho ještě předčící. Je zajímavé, že figurky Pejska a Kočičky  na jevišti, kde normálně excelují operní pěvci a pěvkyně, bylo vidět i z nejzažší galerie.
                 Novoměstské představení se uskutečnilo v malém sále tamějšího společenského domu, v němž je i promítací sál pro 70mm filmy. Pořadatelé očekávali obvyklou návštěvu, která bývá kolem 40 osob, ale nakonec se jich dostavilo bez tří 100. Hra měla u dětí i dospělých velký ohlas a pořadatelky si předběžně vyjednávaly naši návštěvu i za rok.
                 Zájezdu i vlastního představení se zúčastnili shodní loutkáři jako před týdnem ve Smiřicích. Kočičku tentokrát odmluvila její stálá představitelka Stanislava Klimešová (před týdnem byla na dovolené) a za Panenku plakala a  mluvila Věra Kloučková.