Oříšky louskala Popelka také ve Smiřicích

02.03.2015 10:33

V neděli 1. března se po čtyřech týdnech náročných příprav dočkala premiéry naše nová úprava (hlavně zestručněná) Zdeňkem Skořepou pro loutky zveršované pohádky POPELKA.  Premiérové představení sledovalo více než sto platících diváků. Vlastnímu představení předcházelo vystoupení Kašpárka Filipa i společné zpívání. Při něm se děti i dospělí naučili zjednodušený text i melodii písničky Jedno zrnko popela, jedno zrnko hrachu , jež byla složena k filmovému zpracování pohádky.

Úpravu textu pořídil a režii měl Jiří Zahálka, písničky na klavíru doprovázela Markéta Kočí. Hlavní roli  ztvárnila Stanislava Klimešová (vodič Jan Suchánek st.), Knížete představoval Jaromír Sladký (Zdeněk Klouček). Za Holoubky mluvily nejmladší "členky" souboru Karolínka Bartolšicová a Jitka Suchánková, obě hrály poprvé a text se musely naučit zpaměti, protože rychlé čtení jim ještě nejde.  Poprvé si zahrála i školačka Anička Antonínová, a to jako Psíček. Kromě jmenovaných se na přípravě i provedení představení podíleli: Miluše Černá, Věra Kloučková, Jan Kočí, Filip a Květoslav Mengerové (zvuk), Deniska a oba Milanové Motyčkovi, Jiří Řízek, Jan Suchánek ml. a Klára Skalová.

O představení informoval deník MF DNES, který ke zprávě přetiskl barevný plakát, jejž v 60. letech vytvořil tehdejší výtvarník LD Eduard Nebeský. Tento plakátek v mírně upravené podobě byl rozeslán také jako pozvánka na nedělní představení