Narozeninová ZLATOVLÁSKA

01.02.2016 11:08

Hlavním bodem narozeninových oslav byla 3 představení nově nastudované pohádky ZLATOVLÁSKA (Josef Kainar). První se uskutečnilo jako generální zkouška v sobotu ve 14 hodin pro přibližně 20 diváků. Většinu z nich tvořili členové polské výpravy, která právě pobývala ve Smiřicích. Druhé, skutečně premiérové, bylo od 19 hodin pro zvané hosty a jejich společníky či společnice. Přišlo jich 74. Veřejné představení bylo sehráno v neděli od 14 hodin a navštívilo ho 126 platících diváků.  Všechna tři představení měla mimořádný úspěch a mnozí účastníci neskrývali slova uznání a obdivu k práci souboru.Všichni členové a členky si je skutečně zaslouží, protože nácviku hry věnovali nejen potřebnou pozornost, ale i čas. Kromě pravidelných pátků darovali nácviku také jedno celé sobotní odpoledne a někteří si brali práci  i domů. Zvláštní uznání zaslouží Zdeněk Klouček, který řadu večerů věnoval práci na výpravě.

Inscenaci dramaturgicky a režijně připravil Jiří Zahálka, scénu navrhla Věra Kloučková a vytvořil Zdeněk Klouček s použitím několika dekorací Slávka Pelanta, na klavír hru doprovázela Markéta Kočí.

Pohybovou animaci loutek obstarali hlavně souboroví junioři a juniorky, kteří vodili všechny hlavní postavy a nutno zdůraznit, že úspěšně. Zvládli i řadu vodičsky náročných úkonů a s citem dokázali sladit pohyb loutek s mluveným slovem. Přispěli tak k tomu, že inscenace měla spád a napětí a že zaujala všechny přítomné diváky, i ty nejmenší. Dospělí diváci se pochvalně vyjadřovali také o scéně a někteří se zajímali  o "loutky" mravenečků (3 kuličky na pružině) a krkavců.

Na inscenaci se podíleli hlasovým projevem Stanislava Klimešová (Bába a Rybka), Věra Kloučková (Zlatovláska), Alena Mengerová (Motýl, První krkavec a nácvik dětských hlásků), Jiří Řízek ( Dobrý král, První rybář), Klára Skalová (Pejsek, Druhý krkavec), Jaromír Sladký (Jiřík), Jiří Zahálka (Zlý král,  Druhý rybář) a děti Filip Menger (Pasáček), Jituška Suchánková a Karolinka Bartolšicová ( Mouchy, Ptáčci, Mravenečci). 

Pohyb loutek obstarali Milan Motyčka ml. ( První rybář, Krkavec, Ptáčci) a junioři/rky Jan Kočí (oba Králové, Druhý rybář), Denisa Motyčková (Zlatovláska, Bába), Nikola Motyčková (Pejsek, První sestra), Jan Suchánek (Jiřík), Růžena Hlaváčková (Koza, Druhá sestra, Mouchy), Jitka Suchánková (Motýl, brána).

Technické a provozní práce: Miluše Černá, Eliška Hejcmanová, Zdeněk Klouček, Jan Suchánek st.

Světla: Milan Motyčka st.

Zvuk: Květoš Menger