Jeníček s Mařenkou a s nimi i Mikuláš nadělovali

07.12.2015 10:02

Po vystoupení na přehlídce v Libáni dne 14. listopadu (80 platících diváků) uvedli jsme známou pohádku O perníkové chaloupce ve vlastní úpravě textu Ludmily Tesařové v neděli 6. prosince na domácí scéně ve Smiřicích. Stejně jako v předchozích letech přilákala velký počet diváků (114 platících), kteří se dobře bavili, zejména při známém dialogu "perníkového" Dědka s nahluchlost předstírající Tetkou. Stejně jako v Libáni představení uváděla a s dětmi si zazpívala píseň o babce, která měla čtyři jab´ka, Věra Kloučková. Se živým Kašpárkem (Filip Menger) vybrali od dětských kreslířů rekordních 38 výtvorů.

Představení mělo plynulý průběh a bylo významné tím, že se v něm úspěšně uplatnili mladí vodiči Mařenky (Denisa Motyčková), Jeníčka (Honzík Suchánek), pejska (Jenda Kočí) či kozy (Nikola Motyčková). Na představení se dále podíleli: Miluše Černá (Bába), Stanislava Klimešová (Tetka), Věra Kloučková (pejsek), Alena Mengerová (Jeníček), Jiří Řízek (Dědek), Klára Skalová (Mařenka), Jiří Zahálka (Tatínek), Zdeněk Klouček, Jan Suchánek, Milan Motyčka ml. (příprava loutek či vodění), Květoš Menger (zvuk), Milan Motyčka st. (světlo), Eliška Hejcmanová, Markéta Kočí a jun. Růženka Hlaváčková. Režii měl Jaromír Sladký. Stojí za připomenutí, že před představením bylo nutno znovu převázat loutky, které pro vystoupení v Libáni měly zkrácenu délku nití. O obojí převazování se zasloužil principál Jan Suchánek.

Po vlastní pohádce mezi děti přišel Mikuláš (Jiří Zahálka), andílek Danielka a čerti Denisa, Nikola a Růžena. Několik dětí předneslo mikulášskou básničku, všechny si s Mikulášem zazpívaly koledy a poté následovala nadílka. Na balíčky sladkostí  věnoval peníze zřizovatel divadla  - městský úřad, tomu proto přítomní zatleskali. Před odchodem pak byly děti obdarovány perníčky z perníkové chaloupky (pekla Markéta Kočí, zdobila Věra Kloučková)