Členové souboru

Klára Skalová

S loutkáři začala spolupracovat v sezoně 2014/2015. Uplatňuje se jako hlasová představitelka hlavně ženských a dětských postav (např. v Perníkové chaloupce).

Alena Mengerová

Do souboru vstoupila na počátku sezony 2015/2016. Uplatňuje se jako hlasová představitelka různých postav.

Miluše Černá

Do divadla od roku 2012 dojíždí z Jaroměře (dříve až ze Dvora Král.n.L.). Zapojila se do hraní jako hlasová představitelka ženských rolí, ale třeba i Širokého  a také jako inspicientka na vodičské lávce. O přestávkách se s ní mohou děti setkat v bufetu, když si od ní kupují dobroty.

Stanislava Klimešová

Je dlouholetou aktivní členkou loutkářského souboru, a to od r. 1992. Dává svůj hlas postavám různého charakteru, na jedné straně dobrým babičkám, Kašpárkovi, neposednému Míčku Flíčku, na druhé i zlým ježibabám, a dokonce i Luciferovi. Pečuje také o divadelní kuchyňku a o pořádek.

Zdeněk Klouček

Dochází do divadla se svojí ženou už od r. 1988. Je zkušeným vodičem a pravidelně se podílí také na technické přípravě představení, kulis, loutek, rekvizit. Po Zdeňku Trmalovi převzal vodění maňáskové loutky Pejska. Nechybí při žádné údržbářské či zvelebovací činnosti.

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Dětští členové souboru

Karolina Bartolšicová

Do divadla chodí se svou maminkou. Poprvé vystoupila ve Zlatovlásce (2016) hláskem mouchy, ptáčka a mravenečka.

Jitka Suchánková

Do divadla dochází se svým tatínkem a bratrem. Hláskem oživuje některé postavičky ze živočišného světa, např. holoubky v Popelce či mouchy, ptáčky a mravenečky ve Zlatovlásce (sezona 2015/2016). V této hře také "obsluhovala"  bránu.

Růženka Hlaváčková

Do loutkového divadla začala chodit v r. 2013 se svou kamarádkou Nikolkou. Vystoupila v kolektivním podání dětí v Honzu Peciválovi a sboru rybek a mořských koníčků ve Zlaté rybce. 

Honzík Kočí

Zanícený fanda divadla, loutkového zvlášť.  Svou pílí se naučil vodit loutky a už se zařadil mezi dospělé vodiče. Za loutkové postavy také mluví a vystoupil i jako živý Kašpárek (prolog ve hře K. v pekle). 

Filip Menger

Chodí do loutkového s tatínkem. Vystupuje jako živý Kašpárek a před každým představením odříká veršovánku, kterou mu k uváděné hře složil tatínek - zvukař.

1 | 2 >>

Hráli s námi také

Iva Trnečková

do souboru se začlenila v r.2006, když ještě bydlela ve Smiřicích, ale zůstala v něm i po svém přestěhování do Hradce Králové.Postupně se vypracovala na zručnou a citlivou loutkovodičku. Podílela se  také na propagaci divadla sestavováním různých letáků a také na dalších pracích v divadle. Se...

Slávek Pelant

Do divadla ho přivedla jeho sestra Marie Pourová (+2010)  v r. 2000 a s ní dojížděl i z Hradce Králové, kde bydlí. Jako výtvarník se zapojil do výtvarných scénických prací. Navrhl a realizoval zejména scénickou výpravu pro kašpárkiády (K. v pekle, K. a ježibaba, K. a drak) a pro hru Dlouhý,...

Michal Zahálka

 Do loutkového divadla začal dojíždět z Hradce Králové se svým dědou. Jeho první větší rolí byl živý Kašpárek v prologu a epilogu Žáčkova Kašpárka v pekle. Od té doby se vžila tradice, že živý Kašpárek uvádí každé představení. Michal v červenožlutém úboru vystupoval několik roků, než z něj...